Варіанти послідовності ведення уроків малювання на теми з навколишнього життя
Вчитель робить висновки разом з учнями, обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що щоб правдиво передавати в малюнках свої враження від природи, треба вміти спостерігати її явища, вивчати особливості стану в залежності від пори року, часу доби. Виставляються оцінки за відповіді учнів. Роздивляючись полотна художників-пейзажистів, та спостерігаючи за природними пейзажами, учні… Читати ще >
Варіанти послідовності ведення уроків малювання на теми з навколишнього життя (реферат, курсова, диплом, контрольна)
Для того, щоб наочно продемонструвати варіант послідовності малювання на тему оточуючого середовища, розглянемо наступні методичні розробки уроків в 5 класі.
Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми «Композиція — пропорції, масштаб».
Мета уроку.
Навчальна:
- -учні навчаються розпізнавати природні форми у певному емоційному стані, спокою та русі;
- — учні навчаються порівнювати художні образи (реалістичні, казкові, фантастичні);
- — учні навчаються передавати характер, виявляючи особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,);
- — учні навчаються створювати шаржі та образи людей;
- — учні навчаються передавати художні образи в композиції, враховуючи масштабність (тварина та людина, велика і мала тварина).
Виховна:
- -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- — сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;
Розвиваюча:
- -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
- -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання уроку:
Матеріали:1. Олівці, фломастер, кулькова ручка, туш, перо, вугіль, пастель, клаптики тканини, сторінки журналів, фольга, ножиці, клей.
2. Авторська презентація ppt «Композиція — пропорції, масштаб».
Техніка: Малюнок, колаж з різних матеріалів.
План уроку.
- 1. Вступне слово вчителя «Композиція — пропорції, масштаб».
- 2. Виявлення учнями особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,).
- 3. Виконання вправ на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини.
- 4. Практична робота. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей.
- 5. Творче завдання (колективна робота). Створення образ сучасної вулиці (різні типи, характери людей, тварин).
Хід уроку.
- 1. Вступне слово вчителя «Композиція — пропорції, масштаб. Художні прийоми виявлення характеру і образності природних форм».
- 2. Учні розпізнають та аналізують особливості природних форм (дерев, птахів, тварин,).
- 3. Учні працюють з аналогами та виконують вправи на передачу масштабності та пропорцій різних тварин, людини.
- 4. Учні виконують практичну роботу. Створення шаржу на себе або незнайомих людей з передачею характерних особливостей.
- 7. Учні виконують творче завдання (колективну роботу). Створюють образ сучасної вулиці (з різними типами, характерами людей, тварин).
Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями, обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що для художника важливо спостерігати за оточуючим світом, виявляти в ньому яскраві особливості. Виставляються оцінки за відповіді учнів.
Методична розробка уроку з образотворчого мистецтва для 5 класу з теми «Композиція у живопису — пейзажний жанр. Мінлива форма і колір (небо, хмари-образи). Композиційний центр. Виразні засоби художніх технік і прийомів накладання фарб «
Мета уроку.
Навчальна:
- -учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо);
- — учні навчаються порівнювати твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
- — учні навчаються створювати образ хмар, краєвиди з небом;
- — учні навчаються створювати настрій композиції за допомогою кольору та художніх технік,
- — учні навчаються аналізувати художні техніки та прийоми для зображення неба, хмар, настрою.
Виховна:
- -сприяти розвитку чуттєво-емоційного та естетичного сприймання світу;
- — сприяти розвитку асоціативно-образного мислення, цілісного бачення, вміння виділяти основне в явищах і формах;
Розвиваюча:
- -залучення учнів до системного пізнання, опанування техніками та прийомами образного виявлення як художньої основи для особистого самовираження;
- -вивчення зразків світового та національного мистецтва з творчим переосмисленням і використанням власного досвіду в практичній творчій діяльності учнів.
Тип уроку: комбінований урок.
Обладнання уроку:
Матеріали:1. Акварель.
Техніка: Акварель (по-вологому, «лесування», мазками).
2. Авторська презентація ppt «Композиція у живопису — пейзажний жанр».
План уроку.
- 1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису — пейзажний жанр».
- 2. Учні роздивляються полотна художників-пейзажистів, та навчаються виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника;
- 3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
- 4. Учні навчаються аналізувати художні техніки — акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою.
- 5. Творча робота. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).
Хід уроку.
1. Вступне слово вчителя «Композиція у живопису — пейзажний жанр».
Найбільш розповсюдженою є станковий живопис, який поділяється на окремі види — жанри. Жанр живопису залежить від змісту картини.
Учні розповідають про пейзажний жанр. Пейзажем прийнято називати картини в яких художники зображують природу, види міст, селищ.
Спостерігання за навколишнім середовищем викликають у художника певні почуття. Свої враження він передає в настрої пейзажу.
- 2. Роздивляючись полотна художників-пейзажистів, та спостерігаючи за природними пейзажами, учні навчаються розпізнавати колір неба, хмари в різних станах природи (сонячний день, гроза, вечір тощо), навчаються виділяти твори мистецтва в яких небо передає настрій, задум художника.
- 3. Практична робота. Учні виконують вправи на створення образа хмар, краєвидів з небом.
- 4. Учні навчаються аналізувати художні техніки — акварель (по-вологому, лесування, мазками), та прийоми для зображення неба, хмар, дерев, настрою.
- 5. Учні виконують творчу роботу. Створення краєвиду з хмарами (небо і земля, хмари над морем, у горах, у долині).
Підведення підсумків.
Вчитель робить висновки разом з учнями, обговорює окремі виступи та повідомлення учнів. Підкреслює, що щоб правдиво передавати в малюнках свої враження від природи, треба вміти спостерігати її явища, вивчати особливості стану в залежності від пори року, часу доби. Виставляються оцінки за відповіді учнів.
В додатку пропонуємо презентацію PowerPoint, у якій відображено проведення уроку за цією схемою в ЗОШ № 2.